מה הייעוד שלי ?

ייעוד זה לא מקצוע! מהיום שנולדנו אנחנו בייעוד שלנו!

אנחנו לא צריכים לחפש אותו או לשאול: מה הייעוד שלי?!
אנחנו כבר חיים בתוכו!

מה הייעוד שלי בחיים? הוא מתרחש כבר עכשיו בכל רגע ורגע

הרבה אנשים שואלים את עצמם מה הייעוד שלי בחיים והם מקשרים את הנושא העמוק הזה של מה הייעוד שלי בחיים למקצוע וקריירה . 

האם באתי להיות  רופא, האם באתי להיות מרצה, מורה רוחני, מטפלת, גננת, מה הייעוד שלי בחיים?

אבל זה לא ייעוד, זה פוטנציאל שטמון בי, אחד מיני רבים המרכיב את הייעוד שלי בחיים.

התפיסה הזאתי שהייעוד שלנו קשור לקריירה, היא תפיסה מצומצמת של תודעת ההישרדות והאגו שרב האנושות מתנהלת מתוכה.

התפיסה ההישרדותית מתעלמת לחלוטין ממהותנו השלמה, מהפוטנציאל המלא של מי שהננו – שהוא הרוח והנשמה שהננו והיא מתעסקת אך ורק בחלק הארצי, הקיומי, ההישרדותי.

שרוני מלכיצדק כהן

אז השלב הראשון במציאת  הייעוד שלי  בחיים הוא ההתעוררות והיזכרות קודם כל, בכל מי שהנני .

וההבנה שהייעוד שלי לא קשור להישרדות והישגים חומריים כי זה הכל זמני, הייעוד שלי קשור להתפתחות הרוחנית והנשמתית שהנשמה שהנני באה להגשים פה, בבית הספר הקוסמי, שנקרא עולם החומר והצורה.

הייעוד הראשוני של כל אחד ואחת מאיתנו, הוא קודם כל להיזכר בזה  שאנחנו רוח שבאה למסע התפתחות בעולם של חומר וצורה. אנחנו לא בן/בת אדם שמחפש/ת חוויה רוחנית. אלה אנחנו כולנו קודם כל רוח שנמצאת במסע וחוויה ארצית. בלי ההכרה בזה לא ניתן באמת להבין מה הייעוד שלי בחיים.

השלב השני הוא להיזכר במהות הרוח שהנני 

רוח היא אנרגיה של עוצמה, חוכמה ואהבה אין סופית בתנועה, שבנויה מאין סוף רטטים וכוחות על של בריאה ויצירה.

תכלית הרוח היא תמיד התפתחות, בריאה ויצירה למען הכלל ולא למען עצמה בלבד. הרוח מתעסקת כיצד היא מביאה לידי ביטוי את הכוח הרוחני שבה ואת העצמות שבה דרך הדינאמיקה בעולם החומר והצורה, על מנת לברוא מציאות מיטיבה עימה ועם הכלל, בכל היבט של הקיום, משפחה, קריירה, התפתחות אישית, אינטימיות, זוגיות ומערכות יחסים , בריאות וכו… 

זה הייעוד של הרוח שאנחנו ועל כך מושתתת כל תוכנית החיים שלתוכה כל אחד מאיתנו נולד.

כל הפוקוס של הרוח נמצא בפיתוח הכח הרוחני שבה והעצמות שלה, לעומתה האישיות, מתעסקת בעצמה, באינטרסים האישיים שלה, נמצאת בחיפוש תמידי אחר חוויית ביטחון קיומי, הכרה, ושיאהבו אותה, להיות חלק מה”נורמה” ממה שנחשב “שווה, “מוצלח” וכו…, הסיבה לכך היא שלרב  האישיות מנותקת מהרוח שלה המלאה בביטחון, אהבה, עוצמה, חוכמה שפע ויכולות אין סופיים.

אלה שתי נקודות מבט שיש בהן הבדל מאוד משמעותי בהבנת ותפיסת המציאות והגשמת הייעוד בחיים. 

שאנחנו לא פיתחנו את התודעה ונקודת המבט הרוחנית שהייעוד שלי הוא התפתחות רוחנית קודם כל ופיתוח העוצמות שבי והכוחות האלוהיים שבי, אנחנו מפספסים את הייעוד שלנו בכל רגע ורגע ואת תכלית הקיום האמיתית שלנו.

למה אני מתכוונת כאשר אני אומרת:

 ייעוד בחיים משמעותו פיתוח הכח הרוחני שלי 

האלוהות מהותה היא כוחות של בריאה ויצירה, כמו ביטחון עצמי, אהבה עצמית, הערכה עצמית, אומץ, כח התגברות, חמלה, סליחה, סבלנות, נחישות, התמדה, פוקוס, דיוק, כל אלה ועוד, הם כוחות רוחניים המרכיבים את הכח הרוחני של מהותנו האלוהית וההתפתחות של הנפש שלנו בתוכם היא הייעוד בחיים שלנו.

תרשים הניצוץ האלוהי המצורף למטה מתאר את המבנה הנשמתי של מהותינו האלוהית,  כל מהות מכילה בתוכה כוחות בריאה ויצירה אחרים שביחד מרכיבים את הפוטנציאל המלא של מי שהננו. כוחות אלה יוצרים את כח החיים בתוכנו והם המנהלים את הנפש שלנו יוצרים את המחשבות, רגשות  ודפוסי ההתנהגות שלנו.

תכלית הנשמה הוא לפתח את כוחות הבריאה והיצירה הטמונים בה ומרכיבים את מהותה דרך אירועי החיים, כל מסע החיים שלנו מושתת על "חדר כושר" נשמתי.

רק שהחדר כושר נשמתי לא מתעסק בפיתוח שרירים פיסיים אל בפיתוח "שרירים" רוחניים, כוחות העל האלוהיים.

12 המהויות של הניצוץ האלוהי שמכתיבות את הייעוד בחיים
הניצוץ האלוהי

נקודת המבט האנושית של חיפוש ייעוד בחיים כמקצוע היא עשרה אחוז מכל הפוטנציאל המלא של הייעוד שלנו בחיים.

הייעוד בחיים מתעסק בכל היבט של הקיום שלנו, הוא מתעסק במערכות היחסים שלנו, בפרנסה שלנו, בבריאות שלנו, בשפע שלנו, בזוגיות, במשפחה, במערכות יחסים , תחביבים ואיך בכל היבט של הקיום שלנו אנחנו משתמשים בכח הרוחני שלנו. 

ככל שאנחנו מבטאים יתר מהעוצמה, חוכמה, אהבה האלוהית, ככה אנו חווים יותר סיפוק מעצמנו ומהחיים שלנו, סוגרים את הפער בין הרצוי למצוי בחיים ומגלמים את הגרסה המשודרגת ביותר של מי הננו.

למעשה הייעוד שלנו בחיים הוא בכל רגע ורגע, כי בכל רגע ורגע הכוחות הרוחניים הם אלה שיוצרים את המחשבות, רגשות, דפוסי ההתנהגות שלנו והם אלה שמניעים את המציאות שלנו.

 "הבעיה היא לא הבעיה,

 הבעיה היא שורש הבעיה, 

ושורש הבעיה נסתר מן העין" 

אושו.

אז הייעוד בחיים לא נמצא בגלוי, הוא נמצא כמו שאומר אושו בשורש הנסתר מעינינו.

השורש הוא הרוח שאנחנו, הנשמה שאנחנו. השורש הוא התרשים המצורף כאן למעלה של הניצוץ האלוהי. זה הזרע שממנו כולנו נובעים והוא יוצר את עץ החיים האישי, שלנו עם כל הידע, החוכמה הכוחות, היכולות, וגם הכאבים, האמונות המגבילות, הזיכרונות, הפחדים, שצברנו לאורך גלגולים וכך זורמת אלינו אנרגיית החיים.

עץ מאוייר

הרוח והנשמה הם אנרגיה המתגלמת כחומר ולכן הייעוד שלנו בחיים נמצא בנסתר מאחורי כל רגע ורגע של הקיום שלנו. 

הייעוד שלנו מזמין אותנו בכל רגע ורגע, בכל סיטואציה וסיטואציה, לפתח את הכוח הרוחני הטמון בנו דרך הדינאמיקה שלנו עם החיים, עם בני האדם סביבנו ועם עצמנו. 

הכל בנסתר מאחורי הגלוי, מתעסק בהזדמנויות לפתח את כוחות העל של ביטחון עצמי, אהבה עצמית, הערכה עצמית, ערך עצמי, אומץ, כח התגברות, סבלנות, נחישות, התמדה, כיבוד עצמי וכיבוד האחר, דיוק, תשוקה, יצירתיות, אסרטיביות, חמלה, סליחה, אהבה חסרת תנאים, שליטה עצמית, ראויות, שמחה, שלווה, איזון ועוד ועוד כוחות רוחניים המרכיבים את ההוויה ואת הרוח שהננו.

באנו לכאן ללמוד איך לעבוד עם הכח הרוחני שלנו באיזון על מנת ליצור את חווית גן העדן עלי אדמות.

לב מאוייר

פיתוח כוחות העל הרוחניים המרכיבים את הפוטנציאל המלא של מי שהננו, הוא מה שקובע את ההצלחה והשפע שלנו בכל היבט של הקיום שלנו. 

חוסר פיתוח כוחות העל הרוחניים המרכיבים את הפוטנציאל המלא של מי שהננו, הוא אי הגשמת שיעורי החיים שבחרנו לעצמנו כנשמה ואי הגשמת תכלית הקיום האמיתית שלנו כאלוהות המתגלמת בעולם של חומר וצורה וזה מה שמייצר לנו את האתגרים והקשיים וחווית החוסר בכל תחום והיבט של הקיום שלנו.

חוסר פיתוח הכוחות הרוחניים שבנו הוא כמו "נכשל במבחן" שלא מאפשר לנו לעלות כיתה.

"נכשל במבחן" בחיים, זה חוסר סיפוק ממציאות חיינו, זה בעיות ואתגרים בחיים, זה מחלות, זה קשיים. כל זה סימנים לכך שאנו "נכשלים" בהגשמת הייעוד שלנו ואנחנו לא מתקדמים בנתיב האושר והעושר המיועד לנו על פי תוכנית הייעוד .

הייעוד שלי הוא להשוות צורה עם צלמו ודמותו של העצמי האלוהי שהנני

העצמי האלוהי שהנני הוא הפוטנציאל המלא שלי.

כל מסע חיי בנסתר מאחורי הגלוי הוא תוכנית חיים של אין סוף אירועים שנותנים לי הזדמנויות להשוות צורה עם מהותי האלוהית השלמה, המאוזנת, הבטוחה בעצמה, האוהבת את עצמה, שמעריכה את עצמה, היודעת את עצמה, המלאה בעוצמה, חוכמה ואהבה, שפע ויכולות אין סופיים.

מטרת הקיום שלי והייעוד שלי היא לחזור לאותה תבנית מקור מלאה ושופעת של הפוטנציאל המלא של העצמי האלוהי שהנני ולהיות "מלא/ה ושופע/ת ברמה רוחנית.

זה הייעוד שלי בחיים , לחזור להיות שופעת בכח הרוחני של נשמתי.

אם אני שופעת ברמה ארצית, יש לי הרבה כסף בבנק, נשואה יש לי משפחה, אבל דפוס ההתנהגות שלי והחוויה הרגשית שלי בכל ההיבטים של הקיום שלי היא חוסר ביטחון, חוסר הערכה לעצמי, פחדים, ספקות, אני כל הזמן מבטלת את עצמי ומרצה אחרים, אז זה שברמה ארצית יש לי הכל, לא אומר שאני מגשימה את הייעוד שלי.

נהפוכו כל עוד יש לנו הכל ברמה ארצית אבל אנחנו כל הזמן מבטלים את עצמנו למען אחרים ומייצרים לעצמנו חוויה של חוסר סיפוק עצמי, אנחנו חיים בפחדים, בספקות, בביקורתיות ושיפוטיות עצמית, בהלכאה עצמית, אנחנו לא מגשימים את ה"ייעוד שלי"  להשוות צורה עם הפוטנציאל המלא של הרוח שלנו שהוא ביטוי העצמי שלי, הצרכים שלי, היכולות שלי לשים גבולות לאחר ולהיות נאמנה לעצמי, לאהוב את עצמי ולהעריך את עצמי וכו…

אז, נהדר שאני שופעת בחומר ויש לי הכל, אבל ברוח שלי אני חלשה , חווית החיים שלי לא מיטיבה עימי ועם הסביבה שלי ולכן למרות שיש לי הכל בחומר, ברוח אני "חסרה ", לא מוגשמת ולכן אני יחווה קשיים ואתגרים וחוסר סיפוק מהחיים, כעס, תסכול, תחושת בגידה אולי, חוסר שקט וכו'..

כי למעשה אני לא מגשימה את הייעוד שלי כנשמה בחיים אילו.

מציאת ייעוד בחיים דורשת ממך להתעלות מעל תודעת ההישרדות הפחד והאגו שלך, לתודעה של התפתחות – התפתחות זה תכלית החיים שלנו.

אז כדי להתחבר ל"ייעוד שלי" בכל רגע רגע, עלינו להפנות את התודעה שלנו  לתודעת התפתחות ובכל רגע בחיינו, בכל סיטואציה, בכל אתגר, בכל חווית חוסר בכל תחום בקיום שלך, בכל מערכת יחסים, בכל מחלה, משבר, עליינו לשאול את השאלה הנכונה.

השאלה שעליינו לשאול היא – מה הכח הרוחני שבאתי לפתח כאן ?

איזה שריר נשמתי בתוך החוויה שלי מבקש ממני להתפתח להתעלות מתודעת פחד, אגו, הישרדות לתודעת אלוהות עוצמה, אהבה חסרת תנאים, על מנת לסגור את הפער בין הרצוי למצוי בחיי ?

האם השריר הרוחני המבקש להתפתח הוא: ביטחון עצמי, הערכה עצמית, סבלנות, נחישות, התמדה, חמלה, סליחה, תשוקה, יצירתיות, ראויות, ערך עצמי , יכולת קבלה, יכולת נתינה, יכולת הכלה, נאמנות לעצמי וכו .. 

וכך ניתן למצוא את הייעוד והתכלית האמיתית שלנו בכל רגע ורגע בחיים.

כל אחד מאתנו נולד לתוך ציר התפתחות רוחני בנסתר מאחורי הגלוי של אירועי חיינו.

ציר התפתחות רוחני זה הינו תוכנית חיים שלמה שנפרשת על כל היבט של הקיום שלנו, שהתכלית כולה פועלת למען הישגים רוחניים ולא למען הישגים חומריים. החומר הוא זמני והנשמה היא נצחית. 

ככל שאנו מפתחים את הכח הרוחני שלנו, ככה גם אנו מתחברים לקריירה המיועדת לנו, לשפע ולהצלחה המיועדים לנו, לזוגיות הנכונה המיועדת לנו, לחברים, לתחביבי החיים, לאהבה וביטחון קיומי .

"כי שאדם מגשים את ייעודו כל היקום קם לעזרתו" – פאולו קאולו

ברגע שתרחיבו את התודעה שלכם  לתודעה אלוהית של פיתוח הכוחות האלוהיים בנפש שלכם, תראו איך במינימום מאמץ ומקסימום תוצאה תסתנכרנו עם נתיב האושר והעושר המיועד לכם על פי התוכנית האלוהית שלכם בכל היבט של הקיום מזוגיות עד קריירה, בריאות , שפע כלכלי כל אלה יהיו ביטוי של הצלחה ושפע בחיים.

כל זה יכול לקרות כבר עכשיו בלימוד הדרך של  מציאת ייעוד בחיים של אותו מסע התפתחות רוחני שבאתם לעשות פה, כרוח נצחית שבחרה לחוות חוויה זמנית בעולם של חומר וצורה.

שרוני מלכיצדק כהן

שרוני מלכיצדק כהן

הבעלים של האקדמיה לגיבורי על

שרוני כהן (48) – אשת עסקים, מורה, מטפלת ומאסטרית למימוש פוטנציאל העצמי העליון והגשמת ייעוד הנשמה. ב- 18 שנים האחרונות טיפלה במאות אנשים וליוותה אותם לחיות חיים משמעותיים ומוגשמים.

הילרית, מתקשרת ומפתחת השיטה הקוד העל אנושי – מפחד מעכב לעוצמה מתפרצת, השיטה לאיזון מערכת הנפש, חיבור לכוחות העל המרכיבים את פוטנציאל העצמי העליון והגשמת תוכנית החיים האלוהית הגבוהה שנולדנו לתוכה.

מעצימה, מלווה ומנחת קורס ״המפתח לחיים״ – הקוד העל אנושי המחבר את האדם לפוטנציאל המלא שלו, לעצמי העליון ומעניק חופש והגשמה בחיים האישיים והעסקיים לאנשים שרוצים להתחבר לעוצמה שלהם לצאת לחופשי, לנטרל פחדים ותסכולים ושאר רגשות נמוכים ולחיות את החיים במלוא העוצמה ♥